Dodaj produkty podając kody
NA CZYM POLEGA DRUK UV 360?

Dysponujemy najnowocześniejszą maszyną do druku UV. Możemy drukować na kubkach, świecach i innych przedmiotach cylindrycznych.
Jesteśmy w stanie drukować dookoła przedmiotów w taki sposób, aby nie było widać łączenia druku.
Technologia sprawdza się fantastycznie przy małych nakładach, testowaniu kolekcji czy tworzeniu mini kolekcji z usługą personalizowania produktów.
Na początku swojej handlowej drogi - nie musisz już zamawiać tysięcy produktów. Możesz podejść do produkcji elastycznie i produkować krótkie serie testując ich odbiór u finalnego odbiorcy.
Jesteśmy w stanie drukować na butelkach szklanych, szklankach, świecach oraz robić nadruki na kubkach termicznych, termosach, butelkach termicznych lub z tworzyw sztucznych.
Możemy drukować na świecach, świecznikach oraz na praktycznie wszelkiego rodzaju przedmiotach cylindrycznych.
Technologia powstawania druku UV na przedmiotach cylindrycznych:
1. Mocowanie
Każdy przedmiot jest mocowany w specjalnych uchwytach z góry oraz z dołu.
Uchwyty nie mogą przekroczyć średnicy samego przedmiotu.
Projektujemy je u siebie. Ten proces zajmuje około 3 - 4 dni roboczych (konieczne jest także testowanie i ewentualne poprawki).
2. Szablon druku UV
Mając przygotowane uchwyty, towrzymy elektroniczny szablon dla przedmiotu. Taki, który będzie mógł być przetłumaczony na język maszyny. Ten proces pochłania około kilku godzin.
3. Projektowanie
Na tak przygotowanym szablonie możemy umieścić projekt graficzny. W druku UV posługujemy się paletą barw CMYK, plus biały podkład (White), plus bezbawrwny lakier (Varnish).
Cała paleta kolorystyczna do druku UV jest więc określona skrótem CMYKWV, czyli sześcioma różnymi tuszami.
4. Druk
Ostatatnim etapem jest przygotowanie przedmiotów do druku.
Ten etap może obejmować tak proste czynności jak wyjęcie z opakowania i zdjęcie np. nakrętki, ale może czasem wymagać specjalnego przygotowania powierzchni przedmiotu.
Niektóre powierzchnie słabo przyjmują farbę UV i wymagają aktywowania.
Czasem wystarczy przetarcie benzyną ekstrakcyjną (która przy okazji usuwa resztki tłuszczów poprodukcyjnych).
W niektórych przypadkach konieczne jest użycie, np. acetonu, a tam gdzie nie można użyć tego aktywatora powierzchni konieczne jest użycie innych tzw. primerów.
Zdarza się, że przygotowanie powierzchni obejmuje jej aktywowanie poprzez płomieniowanie, czyli krótkotrwałe działanie wysokiej temperatury palnika gazowego w celu zmiany struktury cząsteczkowej powierzchni.
5. Utwardzanie
Po druku następuje krótki, kilku - sekundowy moment utwardzania druku promieniami UV.
Przedmiot nadaje się już do ponownego spakowania. W niektórych przypadkach lakier jeszcze się utwardzi w "życiu codziennym", czyli podczas normalnego użytkowania i wystawiania przedmiotu na wszechobecne promieniowanie słoneczne.
